ÇINAR RULMAN GENEL MÜDÜRÜ MURAT ÇINAR;

Amacımız, sürekli ileriye doğru gitmek Çınar rulman Genel Müdürü MURAT ÇINAR   rulman ve otomotiv sektörünün Gidişatı Hakkında  dergimize konuştu.

Sanayi ve otomotiv Piyasasının gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Maalesef satışlarımızda değil ama kar oranlarımızda düşüş var. Dünya globalleştikçe rekabetten dolayı kârsızlıklar başladı. Ama kar oranlarındaki azalma birebir ciromuzu etkilemedi. Çünkü bir tarafta düşüş yaşarken diğer taraftan, yeni edindiğimiz müşterilere yaptığımız satışlar birbirini dengeliyor. Olmadığımız bölgelere giderek, yeni sahalar bularak kendimizi koruyoruz. Biz hep ileri doğru gitmeyi amaçlıyoruz. Ama bu sene artışların daha fazla olması gerektiğine inanıyorum.


Sektörünüzle ilgili üye olduğunuz dernek var mı?


Rulmancılar olarak yan yana gelir, aynı masa da sohbet ederiz; ama bir araya gelmemiz çok zor. RULDER ve RULBİR diye dernekler kuruldu; fakat ikisi bir araya gelerek kendilerini ifade etmekte zorlandıklarını düşünüyorum

Düşündüğünüz bir yer var mı?


Ofis ile depo  olarak ayırmak istiyoruz. Şuan da bulunduğumuz yerde . Hepsinin beraber olması bizi biraz yoruyor ve bazı aksamalara sebep oluyor. Bu yüzden malzeme ile büro kısmını birbirinden ayırmayı düşünüyoruz.